Czym różnią się kremy BB od CC?
Kosmetyk typu CC czy krem BB – jaki wybrać ? Krem BB jest bardziej uniwersalny i ma więcej właściwości pielęgnacyjnych. Sprawdzi się do każdego typu cery, wygląda na twarzy bardzo naturalnie i świeżo. Jeśli chodzi o kremy CC, to mają zwykle gęstszą konsystencję. Nie są aż tak gęste, jak fluidy, ale mają więcej składników koloryzujących niż lekkie kremy BB.
Co lepsze: krem BB czy CC? W czym lekki krem BB jest lepszy od podkładu? Dobry krem BB zbiera same pozytywne opinie . Użytkowniczki kremu BB CREAM LIGHT KREM DO TWARZY podkreślają, że podoba im się w tym kosmetyku jego podwójne, a nawet potrójne działanie, ponieważ jest to zarówno krem, jak i podkład oraz filtr przeciwsłoneczny. Krem BB bardzo dobrze się rozprowadza, nie zostawia grudek i ładnie dopasowuje się do koloru skóry. Wiele dziewczyn twierdzi, że to produkt godny polecenia. Lekka formuła kosmetyków z oznaczeniem BB przekłada się na krycie. Kremy BB zazwyczaj mają mniejsze krycie niż podkłady – jednak nie oznacza to, że są go zupełnie pozbawione.
Dobry krem BB dla cery dojrzałej poradzi sobie z zamaskowaniem drobnych niedoskonałości, a także z przebarwieniami i wyrównaniem kolorytu cery, nadając jej przy tym lekki, świeży efekt. Wybierz krem BB z najlepszym składem i wyglądaj wyjątkowo pięknie oraz naturalnie!
Czy używać bazy pod krem BB?
Jak stosować krem BB – z bazą czy bez? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Z całą pewnością przed wykonaniem makijażu powinniśmy zadbać o właściwą pielęgnację. Lekki krem nawilżający będzie tutaj wskazany, nawet jeżeli nasz krem BB również posiada takie właściwości. Ponadto, chociaż kremy BB często gwarantują też ochronę przeciwsłoneczną, powinniśmy pamiętać, by każdego ranka sięgać po sprawdzony krem SPF.
Sprawdzić może się m.in. Anthelios UVMUNE 400 Krem nawilżający spf50+ od La Roche-Posay. Gwarantuje bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, a przy tym zapewnia 24-godzinne nawilżenie. Będzie on odpowiednim wyborem m.in. dla skóry wrażliwej i reaktywnej na słońce, choć z powodzeniem może być stosowany niezależnie od typu cery. Wyróżnia się lekką, nietłustą konsystencją, wobec czego może świetnie przygotować skórę na późniejszy makijaż.
Po bazę możemy natomiast sięgnąć, jeżeli zależy nam na bardziej ukierunkowanym działaniu. Przykładowo znajdziemy bazy, które wypełniają rozszerzone pory i tym samym sprawiają, że te stają się mniej widoczne. Baza może także dodatkowo nawilżać, wygładzać, rozświetlać lub wprost przeciwnie – matowić skórę. Wiele zależy od tego, na jakim efekcie najbardziej nam zależy.
Najlepszy fluid to ten, którego nie widać
Najlepszy fluid do twarzy to ten, który będzie się stapiał z odcieniem skóry, a przez to stanie się praktycznie niewidoczny. Aby tak jednak było, musisz odpowiednio dobrać jego barwę. Będzie to prostsze, jeśli na początku określisz tonację swojej skóry. Jeżeli cera wydaje ci się niebieska lub różowa, twoja tonacja jest chłodna. W przypadku, gdy postrzegasz skórę twarzy jako żółtą lub złotą – ma tonację ciepłą. Przy tonacji chłodnej sięgaj po podkłady z różowym pigmentem, przy ciepłej – ze złotym. Aby dobrać właściwą barwę, wypróbuj kosmetyk bezpośrednio na skórze - nałóż go na linie żuchwy i sprawdź, czy stapia się z cerą. Przy wątpliwościach zawsze wybieraj ten jaśniejszy, ponieważ pozwoli uzyskać naturalniejszy, świeższy i młodszy wygląd.
Dobry podkład to przyjaciel każdej z nas. Nie tylko pomoże nam ukryć niedoskonałości i podkreślić urodowe atuty, lecz także będzie pielęgnował skórę twarzy. Pamiętaj, że dla cery zawsze najlepsze jest to, co naturalne, dlatego idealne są kosmetyki organiczne. Delikatne, lekkie, oparte o roślinne składniki otulą cerę i sprawią, że będzie wyglądać zawsze naturalnie, pięknie i zdrowo.
Co powinien zawierać krem niekomedogenny?
Zachowanie optymalnego nawilżenia skóry to podstawa przy pielęgnacji każdego typu cery. Jednak to od kondycji skóry zależy rodzaj stosowanych kosmetyków. Krem niekomedogenny zwykle zawiera substancje naturalne, które u większości osób nie powodują zapychania porów. Są to m.in.:
- kwas hialuronowy – jest naturalnym polisacharydem, intensywnie nawilża skórę i spowalnia procesy starzenia,
- koenzym Q10 – jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym opóźnia starzenie się skóry,
- olej z opuncji figowej – jest antyoksydantem, chroni skórę przed promieniami UV, ujędrnia, nawilża i redukuje powstawanie zmarszczek,
- olej jojoba – zmniejsza wytwarzanie sebum, nawilża skórę, ujędrnia, chroni przed drobnoustrojami i promieniami UV,
- arginina – to naturalny aminokwas, wzmacnia barierę hydrolipidową, a w głębokich warstwach skóry staje się humektantem odpowiedzialnym za nawodnienie,
- panthenol i alantoina – nawilżają, działają ochronnie, przeciwzapalnie i regenerująco,
- ceramidy – wspierają naturalne bariery ochronne, nawilżają i chronią przed promieniowaniem UV,
- witamina C – działa ujędrniająco, poprawia koloryt skóry, przyspiesza gojenie i chroni przed czynnikami zewnętrznymi,
- witamina E – jest silnym antyoksydantem, dlatego m.in. chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem,
- minerały, np. cynk o działaniu ochronnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym,
- kwas mlekowy – działa m.in. nawilżająco, przeciwstarzeniowo, antybakteryjnie, a także reguluje pH skóry i usuwa martwy naskórek.
krem